Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością

Szanowi Państwo, w związku z sytuacją epidemiczną Biuro ds. Osób z Niepełnoprawnością pd dnia 24 października 2020 r. przechodzi w tryb pracy zdalnej. Zawieszony zostaje dyżur biura, natomiast czekamy na kontakt mailowy pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

budynek

„Nowe otwarcie” - to podejmowane działania Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z wykorzystaniem postępu technologicznego, jak też nowych, wdrażanych form kształcenia w rzeczywistości on-line.

Więcej…

Uczelnia organizuje spotkania z grupami osób ze środowisk i organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami. Przykładem może tu być wizyta osób  z niepełnosprawnościami a będących pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach - osób potencjalnie zainteresowanych podjęciem kształcenia. Goście mieli okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym wykładzie, zapoznaniem się z możliwościami jakie daje wirtualna rzeczywistość jak też poznanie struktury uczelni.

wallpaper

Więcej…

Studenci!

poszukujemy kandydatów i  kandydatek na stanowisko Asystenta osób z niepełnosprawnością.

Zakres działań Asystenta:

- pomoc studentowi z niepełnosprawnością w poruszaniu się w trakcie jego obecności na Uczelni (zgodnie z planem zajęć);
- sporządzanie notatek na zajęciach;
- pomoc w bibliotece.

Od kandydatów na stanowisko Asystenta oczekujemy:

- życzliwości i empatii,
- mile widziane doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością,
- mile widziana znajomość języka angielskiego/rosyjskiego na poziomie komunikatywnym;

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

20201006_121105
 Chester Creek Keyguard to nakładka na klawiaturę, której zadaniem jest wspomaganie precyzyjnego posługiwania się klawiaturą przez osoby niedowidzące i osoby z problemami manualnymi.
20201013_110418
20201006_121333
BIGtrack 2 pozwala użytkownikowi na łatwe przesuwanie i ustawianie kursura myszy na ekranie komputera podczas wykonywania drobnych lub dużych ruchów motorycznych dłoni, ramienia lub stopy.
20201007_100106

Beacony to urządzenia emitujące sygnał BLE (Bluetooth Low Energy), które za pomocą Bluetooth porozumiewają się ze smartfonami. Podstawowym zastosowaniem jest dostarczanie konkretnych informacji w określonej lokalizacji oraz nawigacja użytkownika. Beacony ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym po budynkach Uczelni.

 

 

Program udźwiękający i powiększający, który pomaga osobom niewidomym
i słabowidzącym w obsłudze komputera. Użytkownicy mogą, w zależności od swoich potrzeb i wad wzroku, wybrać program, który wyłącznie powiększa obraz na komputerze
lub udźwiękawnia komputer.

ZT_Magnifier

 

 

poradnie_zdrowia_psychicznego_koronoawirus_strona

Więcej…