W dniach 27-29.05.2021 odbył się XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Uczestnikiem tego wydarzenia był Artur Lański – student drugiego roku jednolitych studiów magisterskich kierunku fizjoterapia.

   Jego praca zatytułowana „Styl życia studenta z cukrzycą T1 w czasie pandemii COVID-19” została zakwalifikowana do SESJI PLAKATOWEJ MŁODYCH NAUKOWCÓW – BO LICZY SIĘ STYL. Sesję w formie online prowadzili prof. dr hab. med. Maciej Małecki oraz dr hab. med. Piotr Molęda. Zaprezentowana praca spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem – przedstawione wyniki badań (opis przypadku) okazały się zbieżne z wynikami badań prowadzonymi m.in. przez moderatorów sesji. Jednym z wielu głosów w dyskusji była propozycja realizacji w najbliższym czasie (z uwagi na sytuację pandemii COVID-19) badań na większej grupie pacjentów i publikacja otrzymanych wyników badań.

„…Przed prezentacją czułem stres - było to pierwsze tak poważne moje wystąpienie. Przede wszystkim czułem jednak radość i zadowolenie z tego faktu, że zostałem doceniony otrzymując szansę wystąpienia w tej sesji. Po zaprezentowaniu mojej pracy czułem pewien niedosyt – mówiłem sobie, że mogłem przedstawić swoje wyniki lepiej. Była to dla mnie bardzo ważna lekcja na przyszłość, jak prezentować prace naukowe. Podsumowując, jestem zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tak ważnym dla mnie wydarzeniu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie Pani dr Zofii Kubińskiej i dr Anny Ławnik. Dziękuję za wprowadzenie mnie w „ten świat” oraz pomoc, jaką otrzymałem w tworzeniu swojej pracy.

Artur Lański
II rok JSM Fizjoterapia

Zawiadczenie_Artura_Laskiego
czwartek, 01 lipca 2021 08:32 Poprawiony: czwartek, 01 lipca 2021 08:57 Wpisany przez Kamil Zaworski