Drogi studencie, pamiętaj! Wszystko zaczyna się w dziekanacie.

Z „Paniami z dziekanatu" zetknął się każdy, kto choćby przez chwilę studiował na wyższej uczelni. Studenci opowiadają sobie o nich anegdoty albo się ich boją.

 „ - Dzień dobry, można ?
- Proszę, zapraszam, czym chata bogata; zaświadczenie, warunki, komisy.”
(oryginalna pisownia)

Istnieje wiele mitów i stereotypów o „Paniach z dziekanatów" – najlepsze teksty „Pań z dziekanatu" szturmują Facebooka. Nie warto tak bardzo przywiązywać się do wszystkich informacji znalezionych na fanpage'u. Pamiętajmy, że praca w dziekanacie nie jest łatwa - to mnóstwo dokumentów, podań, wniosków, zaświadczeń, telefonów, non stop otwierające się drzwi, przez które wchodzą i wychodzą studenci.

- Podstawą tej pracy jest dobra organizacja. Zauważmy, że „Pani z dziekanatu" często odpowiada na to samo pytanie kilkadziesiąt razy dziennie. Do zadań dziekanatów należy m.in. prowadzenie dokumentacji dotyczącej toku studiów - od rekrutacji do złożenia egzaminu dyplomowego, centralna ewidencja studentów w systemie komputerowym, pomoc materialna, przygotowywanie i wydawanie dyplomów ukończenia studiów oraz suplementów. Jest tego naprawdę dużo - mówi Beata Zdolska, kierownik dziekanatu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

Z kolei Małgorzata Mikołajczuk, kierownik dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych, stwierdza: - Nasza praca polega na ciągłym kontakcie ze studentami, czasami rozwiązujemy problemy zapominalskich. Buduje się też między nami zaufanie, gdyż, bądź co bądź, jesteśmy ze studentami w trakcie całego toku studiów. Widzimy, jak dojrzewają, zmieniają się.

Istnieje wiele legend potwierdzających błyskotliwą twórczość studentów w „kwestiach przeróżnych": wiecznie spóźniający się autobus, pies zjadający dokumenty czy gips na zdrowej ręce - to prawie standard. Mimo to „Panie z dziekanatów" lubią swoich studentów. - To młodzi ludzie, którymi czasami trzeba pokierować, ale czasami jednak nie można być zbyt pobłażliwym, bo studenci łatwo to wykorzystują - dodaje Małgorzata Mikołajczuk.

Drodzy studenci, życzymy Wam samych pozytywnie załatwionych spraw w dziekanacie. Szanujcie swoją „Panią z dziekanatu", a okres studiów będzie dla was miłym przeżyciem.

>>">WIĘCEJ >>> Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
>>">WIĘCEJ >>>
Dziekanat Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych


czwartek, 25 sierpnia 2016 13:51 Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 12:53 Wpisany przez Arkadiusz Franczuk